Bystřické MTB

13. 5. 2024
Nový závod horských kol v Bystřici nad Pernštejnem nás čeká už 22. června! Na in-line dráze a v jejím okolí si dopoledne zazávodí předškoláci na akci Špunti na kole, odpoledne vyjedou na již náročnější trať starší děti a dospěláci se utkají při nultém ročníku krátkého XC závodu „Bystřické MTB - short track“.

Adrenalin na komíně

20. 11. 2023
Vír je znám v lezecké komunitě ledovou stěnou, via ferratymi i cestami pro sportovní lezení. Nově budeme lezecky využívat i komín v bývalém průmyslovém areálu, který k vertikálním zážitkům jednoznačně vybízí!

Veřejné servisní místo u bejzu

5. 11. 2023
Cyklisté jsou u nás vždy vítáni. Ve dnech, kdy jim nemůžeme nabídnout servisní služby v Adrex Base Campu, mohou od letošního srpna alespoň využit venkovní servisní místo vybavené stojanem, základním nářadím a profesionální pumpou.

Běžky ve Víru

15. 11. 2022
Běh na lyžích je v našem regionu jedním z opravdu tradičních sportů. Sněhové podmínky jsou v posledních letech nevyzpytatelné, ale opakovaně se daří místním nadšencům najíždět stopy na lukách u Nyklovic a Bystřice nad Pernštejnem. Vyrazit můžete do Dalečína, odkud se snadno napojíte na novoměstské tratě v Míchově. A pokud zatoužíte po plnohodnotném lyžařském zázemí, za pár minut dojedete do…

Servis a prodej nových kol i vybavení

7. 10. 2022
Adrex Base Camp se v Továrně Vír již pěkně zabydlel a opět se může plně věnovat i obchodní činnosti. Jelikož spolupracujeme s mnoha výrobci a dovozci kol, cyklistický doplňků, horolezeckého vybavení, lyží a sportovních potřeb, můžeme vám je pomoci správně vybrat a objednat.

Horoknihovna

13. 9. 2022
Až mlha zahalí údolí Svratky, lezcům začnou zábst prsty, bikeři budou klouzat na trailech a turistům poteče do pohorek, zatopíme v bejzu v kamnech a nahřejeme kafe mašinu. Když uvidíte kouř z komína, stavte se. Přečteme všechny knížky na polici:)

Testování ferrata setů

2. 9. 2022
Via ferraty coby zajištěné cesty v těžkém skalnatém terénu jsou oblíbeným zpestřením výletů a horských túr. Kdo jezdí často, má většinou vlastní výbavu. Kdo s ferratami začíná nebo vyrazí jednou za rok, využívá služeb půjčoven. Je ale někde možnost vyzkoušet různé typy a značky úvazků?

Adrex Base Camp nově v Továrně Vír

16. 8. 2022
Avizovali jsme přesun našich služeb na novou adresu. Přestěhováno. Nyní již Adrex Base Camp budete ve Víru hledat snadno hned u řeky naproti ferratám a ledové stěně.

Nová kola a levnější půjčovné

14. 7. 2022
Znáte tradiční americkou značku kol MARIN? My ji sledujeme od pionýrských dob "mountainbikingu" a s potěšením ji nyní zařazujeme do naší půjčovny a testcentra. Na začátek jsme vybrali dostupnějí modely, které nám umožní snížit půjčovné.

Jarní plány v bejzu

14. 4. 2022
Slunečné dny přilákaly první návštěvníky na vírské via ferraty a bikové traily. S nimi se "probouzí" i naše půjčovna. Doplnili jsme nová kola, zkontrolovali lezecké vybavení, nakoupili pivo a cidery do lednice a s úsměvem vyřizujeme vaše první letošní rezervace. Chystáme také jednu zásadní novinku.

Dětská kola Beany k vyzkoušení i prodeji

8. 12. 2021
Když při výběru dětského kola zadáte do vyhledávače "lehké", určitě narazíte na mladou českou značku Beany. Vedle zimní výbavy na sjezdovky se pečlivě věnují stavbě kol. Gramy dolů většinou znamenají výrazný nárůst ceny, což u Beany díky vhodnému výběru komponentů až tak neplatí.

Zimní nabídka v bejzu

11. 11. 2021
Kopce na Vysočině jsou jako stvořené pro běžkování. Pokud se zas dočkáme přírodního sněhu, můžeme se opět těšit na upravené stopy na moha místech v regionu. Novoměstké trasy se rolbují až do Míchova nad Dalečínem, nastoupit do stopy můžete i v Bystřici nad Pernštejnem, nově se minulou sezónu najížděly okruhy také u Nyklovic a Rovečného.

Hledaná kola

4. 11. 2021
Pravděpodobnost, že se najdou ukradená kola, je mizivá, ale naděje existuje. Proto o nich informujeme na více místech. Nových kol je stále na trhu nedostatek, tak bazarový i "černý" trh kvetou. Pokud vám budou nabídnuty, prosíme o informaci.

Adrex Base Camp + Traily Vír + Qayron

24. 5. 2021
Vítáme nově na základně ve Víru českou značku kol Qayron. Kola jsou tento rok nedostatkovým zbožím. V bejzu jsme neplánovaně o 3 kousky přišli. Hledali jsme, čím bychom doplnili naši nabídku. A našli sympatickou domácí značku.

Svět očima oceláků

21. 3. 2021
Máte rádi originální nekonfekční kola stejně jako my v bejzu? Zakázková výroba rámů, designů i osazení má mnoho podob a přístupů. Vyzpovídali jsme tvůrce oblíbených "ocelových značek", jak to u nich vypadá před novou cyklo sezónou. A jednoho známého ridera, kterak k oceláku přišel.

Zachraňme cyklo sezónu v bejzu

15. 3. 2021
Omezení provozu, omezení mobility a teď nedobrovolná ztráta 3 libových biků. To už je pro base camp velká rána. Nevěšíme hlavy, letní sezóna bude určitě skvělá. Pomoci nám s ní můžete zakoupením poukazu na služby půjčovny a test centra.

Jak si vybírá cepíny Stoupa, Tráva a Miri

24. 2. 2021
Souhra náhod, v níž tahal za nitky neposedný filmař, ideový vůdce horolezeckého filmového fesťáku v Teplicích nad Metují a kutil všeho druhu Pítrs Kašpar, nás dostala do víru ledového lezení ve Víru. Nečekaně se ukázalo, že ledová stěna poskytuje překvapivě dobré podmínky pro "blbnutí" a v nedalekém adrexáckém base campu na nás čekala hromada hraček.

Test centrum ledových zbraní hlásí OTEVŘENO

11. 2. 2021
Ať už do Víru pojedete na ledovou stěnu, nebo budete mít jen náhodnou cestu kolem, návštěvu Adrex Base Campu si určitě nenechte ujít. Nikde jinde nenajdete cepíny a mačky všech světových výrobců v jednom regálu vedle sebe, navíc důmyslně postaveném tak, abyste mohli i v teple půjčovny zkoušet, jak vám geometrie cepínů a tvar maček sedí. Vše si následně můžete…

Na sněžnicích přes sněhové pláně

20. 1. 2021
Láká vás toulání přes zaváté pláně Vysočiny, ale nemáte backcountry, skialpové ani OAC "chodící" lyže? Zkuste technicky nenáročné sněžnice. Do půjčovny jsme doplnili 2 páry od zavedených značek!

„Vánoční“ otevírací doba v bejzu

21. 12. 2020
Koncem roku si dáváme pauzu. Biky a ferratové sety zaslouženě odpočívají a ledolezecké zbraně zatím nemají kam vyrazit. Otevřeno bude zas od 2. ledna. Nicméně v případě vážného zájmu o výpůjčku Vás po domluvě předem rádi vybavíme.

Jak obout gravela na zimu?

23. 11. 2020
Klouže to. Spadané listí, blátíčko, vhko, slizko, námraza či ledík vyžadují od nezmarů za řídítky zvýšenou opatrnost, méně agresivní průjezdy zatáčkami, permanentní soustředění a dovednosti po vzoru mistrů cyklokrosařů. Základním předpokladem je však jako u auta vhodné obutí. Poradíme Vám.

Jak pečujete o svoje kolo?

26. 10. 2020
Přístup cyklistů v péči o kolo se velmi různí, ale základní zásady údržby jsou pro všechny stroje stejné. Pokud nepatříte mezi řešiče/leštiče/domaladiče a jste přešťastní, když vyšetříte čas na samotné ježdění, je dobré občas zavítat do servisu. Nyní nastává ten nejlepší čas!

Výprodej elektro kol 2020

21. 9. 2020
Chcete si koupit kolo ještě v letošním roce, ale nabídka skladových kusů je již velmi prořídlá? Mrkněte na seznam test biků z Adrex Base Campu. Kola jsou dobře zajetá a oservisovaná. Navíc nemusíte smutnit nad první titěrnou oděrkou;)

Teče voda teče z Víru

29. 6. 2020
Skoro by se chtělo složit a zpívat novou vodáckou píseň! Tímto směrem ale naše ambice neplují. Pouze si dovolujeme informovat, že jsme v půjčovně nafoukli oba rafty a chystáme se na test splavnosti Svratky od vodáckého kanálu va Víru.

Pan cyklista jezdí dole bez nebo…???

26. 6. 2020
Elektrokola se stala svébytným odvětvím cyklistiky. Ať jezdíte městskou džunglí do práce nebo drtíte enduro tratě, mají kola s dopomocí "pod zadkem" své příznivce. Adrex Base Camp chce coby test centrum ležící v náročném kopcovitém terénu nabídnout zajímavá srovnání pohonů.

Silnice na přehradu uzavřena

24. 6. 2020
Ve Víru komplikuje dopravu uzavírka silnice na přehradu. Objížďka bude trvat od 18. 6. - 31. 10. 2020. Pro pěší turisty i cyklisty se však nic zásadně nemění.

Adrex Bike Days

27. 5. 2020
Ve Víru bikujeme celý rok. V létě ale pro návštěvníky chceme nabídnout něco navíc. Druhý ročník "bikových dnů" přinese opět rozšířenou nabídku testovacích kol, společné vyjížďky, trénink na skill zóně i soutěže a workshopy.

Přijmeme do týmu bikera na servis kol

2. 5. 2020
Adrex Base Camp - půjčovna a test centrum sportovního vybavení ve Víru - hledá nadšeného a zručného cyklistu pro pozici hlavního mechanika.

Havlův trail dnes oficiálně otevřen

1. 5. 2020
Prvomájový průvod dnes ve Víru k vidění nebyl. Pár barevných dresů se ale v lese u Havlů prohánělo. Otevíračka prvního kopaného trailu bohužel nemohla proběhnout jako společenská událost, ale bikeři se i tak dobře bavili.

Lehká dětská kola Beany nově v Adrex Base Campu

20. 4. 2020
Když jsme otevírali test centrum a půjčovnu ve Víru, chtěli jsme prezentovat kvalitní české značky a menší výrobce. Ne u všech produktů je to ale reálné. S o to větším potěšením hlásíme, že v segmentu dětských kol ze svých priorit slevovat nemusíme.

Giant Trance E+

9. 4. 2020
První letošní zásadní bikovou novinkou v test centru jsou dva stroje Giant Trance E+, tedy trailové elektro mašiny s osvědčeným systémem odpružení Maestro a skvělou výbavou. Srovnávat tak u nás můžete motory Shimano (Ghost, Rock Machine), Yamaha (Giant) a brzy i nový Bosch (Scott).

Zahajujeme sezónu, od čtvrtka OTEVŘENO!

6. 4. 2020
Slunce nás táhne ven do lesa a na skály. Dle nového nařízení jsou zas povolené individuální sporty na venkovních sportovištích. V lesích se může jezdit na kole či běhat bez roušky. Via ferraty, cyklo trasy i všechny turistické cíle ve Víru se tak již teší na "první" letošní návštěvníky.

Půjčovné pro skupiny letos výhodněji

18. 3. 2020
Novinek připravujeme na letošní rok ve Víru hodně. První drobnou změnou je "skupinové půjčovné". Na kola či ferraty můžete s rodinkou či přáteli vyrazit s vývabou od nás výhodněji.

Zrychlit či nezrychlit? Toť otázka!

17. 3. 2020
Diskuse na téma "elektro kolo" či jeho využití na trailech narůstá na intenzitě. Argumenty zarytých odpůrců i zastánců mají svou logiku a řešíme spíše otázky etiky, resp. lidské slušnosti a tolerance. Názorové nůžky se ještě více rozevírají v problematice tuningu, tedy odblokování rychlostního omezovače dopomoci.

Omezení provozu v „bejzu“

16. 3. 2020
Tak jako většina podniků a institucí omezujeme do konce března provoz půjčovny a info centra. Servis zůstává v provozu. Případné dotazy či rezervace směřujte na abc@adrex.cz nebo telefon 773066141. Těšíme se na brzkou viděnou!

Jedeme na For Bikes

30. 1. 2020
Poslední roky se nám zalíbilo setkání s cyklistickou veřejností na výstavišti v Letňanech. A tak i letos v březnu převezeme část Adrex Base Campu do Prahy a budeme vás lákat za zážitky...kam jinam než do Víru.

Koncem roku bude otevřeno jen po objednání

9. 12. 2019
Pokud toužíte vyrazit po Vánocích či na Silvestra na ferraty či kolo do Víru a chcete využívat našich služeb, doporučujeme se objednat předem. Od 23. 12. do 1. 1. bude otevřeno jen operativně dle vašich potřeb;)

Traily Vír – nové možnosti pro bikery

3. 12. 2019
Adrex Base Camp slouží jako zázemí pro cyklisty, lezce a turisty již druhým rokem. Zavítat k nám můžete každý den. Na webu nabízíme tipy na trasy v okolí Víru. Od jara budete moci bikovat i na novém kopaném "Havlově Trailu" v soukromém lese nad vsí.

Via ferraty jsou téměř celoročním sportem

26. 9. 2019
Začátkem září opadl prázdninový nával na ferratách ve Víru, o to hezčí zážitky tak nyní nabízí návštěvníkům, kteří nechvátají a užívají si výhledy na měkkým podzimním sluncem nasvícené skály a přehradu.

Adrex Bike Days – časovka na Zubštejn

9. 8. 2019
Zakládáme ve Víru novou tradici, takovou cyklistickou "pakárnu", měřený výšlap z Autokempu na Kopci na zříceninu hradu Zubštejn. Kdo nevyjede, tlačí. Bojuje s časem a svojí hlavou. Bolí to. Radost.

K.O.M. Zubštejn

18. 7. 2019
Pro všechny "chrty", "prestižáky" a "sledovače budíků" tu máme výzvu v podobě virtuálního "závodu" z kempu na zříceninu hradu Zubštejn.

Adrex Bike Days

14. 6. 2019
Testovací dny s mnoha zajímavými cyklistickými značkami, společnými vyjížďkami v okolí Víru a pohodou v kempu.

Nová skill zóna ve Víru

27. 5. 2019
Chcete vypilovat základní techniku jízdy na biku? Tréninkový plácek v Ledničkách ve Víru je vám k dispozici. Není to sice "Vysočina Aréna", ale stabilitu, práci s těžištěm či nájezd na překážku si tu bezpečně vyzkoušíte.

Povedený konstruktérský počin ZaikBike nově v test centru

10. 5. 2019
Nejen pro cyklisty, ale pro všechny lidi s otevřenou myslí je v test centru nově možnost vyzkoušet vpravdě unikátní kolo, resp. tříkolku značky ZaikBike. Ryze český projekt Adama Schneidera se po 9 letech skromného vývoje a testování přerodil z ideového návrhu pro bakalářskou práci v produkt připravený pro každodenní nasazení.

Vyhodnocení soutěže z For Bikes

4. 4. 2019
Zajímá vás, jak jste si vedli při zátěžovém testu? Nejlepší 2 cyklisty z každého dne, kteří se zapotili při krátkém sprintu, obešleme e-mailem a předáme jim slíbené poukazy. Absolutní vítěz získal poukaz KOA na bike fitting.

Nedělní omezení provozu

27. 3. 2019
Pokud plánujete návštěvu Base Campu, vězte, že tento čtvrtek 28. 3. a neděli 31. 3. bude provoz omezen. Důvodem je naše účast na veletrhu ForBikes. Na ferraty do Víru přijeďte tedy v sobotu, bude zas jarně;)

Bikové novinky 2019

5. 3. 2019
Veletrh ForBikes otevře brány cyklistickým nadšencům koncem března. A my již víme, jaké bikové novinky na našem stánku uvidíte. Stavte se v hale 1A.

Unikátní test centrum a půjčovna ledových zbraní

28. 1. 2019
Od soboty se může malá obec Vír na Českomoravské vrchovině pochlubit dalším evropským unikátem! Po dvou letech příprav jsme totiž konečně otevřeli jediné opravdu nezávislé test centrum ledových zbraní v Evropě!

Cyklistický trénink nejen ve Víru

20. 12. 2018
Doposud jsme cyklisty lákali do Víru na unikátní kola a atraktivní terény. Od nadcházející sezóny budeme nabízet komplexní tréninkové služby a zázemí ambiciózním cyklistům i dalším sportovcům.

Darujte poukaz do „bejzu“

19. 12. 2018
Hledáte sportovní dárek pro své blízké? Poukaz není nic originálního, ale služby, které za něj ve Víru dostanete, určitě mile překvapí. K poukazu vám přibalíme kalendář s podpisem Radka Jaroše.

Vánoční provoz Base Campu

18. 12. 2018
Rádi bychom přispěli ke klidnému prožití konce roku a tak lehce omezíme otevírací dobu v Base Campu;) Dárky u nás pořídíte bez stresu ale i na poslední chvíli.

Test centrum ledových zbraní

19. 10. 2018
Před časem jsme se pustili do velkých nákupů. Postupně pořizujeme cepíny a mačky od všech světových výrobců. Naší největší výhodou je právě ten fakt, že vybavení nakupujeme a nejsme tedy nikomu a ničím zavázáni. Každopádně ve Víru postupně vzniká největší a nejkomplexnější test centrum vybavení pro ledové lezení v Evropě, ve kterém si můžete každý jeden výrobek nejen osahat, ale…

Odrážedla Funny Wheels u nás k vyzkoušení i prodeji

5. 10. 2018
Base Camp myslí i na děti. Do stálé nabídky doplňujeme parádní "rostoucí" odrážedla od českého výrobce Funny Wheels. Do unikátního výčtu materiálů rámů kol tak přidáváme plast;), který však uveze dle certifikace i "dospěláka".

Prodej kol 2018

2. 10. 2018
Test biky máme v provozu jen krátce a jsou minimálně jeté. Bez problémů je můžeme nasadit na sezónu 2019. Nicméně pokud se některé z kol, rámů či komponentů přes zimu prodá, nahradíme je nějakou novinkou. V případě zájmu lze kompatibilní komponenty mezi biky "proházet". Na dřevěných a ocelových rámech nelze očekávat výraznější vývojové změny a tak primárně nabízíme k prodeji…

Nová otevírací doba během podzimních měsíců

26. 9. 2018
Počasí nám ve Víru stále dovoluje sportovat, nicméně od 1.10. 2018 upravujeme provozní dobu. V pondělí a úterý bude otevřeno jen na základě telefonického objednání či rezervace na webu minimálně den předem.

Gibbon Slacklines nově v bejzu k vyzkoušení i prodeji

3. 9. 2018
Adrex a slackline patří již mnoho let k sobě. Tradičně podporovaný Trickline Cup se stal pojmem. Proto chceme i v Base Campu lajny nabízet a propagovat. Pro vyzkoušení a trénink natahujeme pravidelně či na vyžádání jednu před domem.

Na mapování bikových terénů máme profíky

8. 8. 2018
Jirka Fikejz přijal pozvání do Base Campu a pomohl nám zmapovat vhodné cesty pro gravel biky, což je u nás nová a progresivní disciplína. V test centru věnujeme gravelům, cyklokroskám a hardtailům extra pozornost.

Vír má nové multifunkční sportoviště

2. 8. 2018
Revitalizace "kluziště" v Ledničkách vyvrcholí slavnostním otevřením v sobotu 4. 8. Program zahájí pan starosta ve 13h. Sportovní program pro děti i dospělé bude pestrý, občerstvení chlazené, k tomu nějaké senzace, atrakce a večer ohňostroj.

Test víkend s Rock Machine

27. 6. 2018
Půjčovnu kol ve Víru rozšiřujeme v brzké době o 3 dětská a 2 elektro kola Rock Machine. Aby jste mohli vyzkoušet i další její modely, přivezeme v na víkend 28. až 29. 7. navíc deset kol této značky.

Adrex víkend 2018

26. 6. 2018
Neuvěřitelné se stává skutečností! Ve dnech 13. - 15.7.2018 se opět sjedou příznivci outdoorových a extrémních sportů z různých koutů České republiky do autokempu Wilsonka na Dalešické přehradě, aby společně oslavili již 15. ročník akce s názvem Adrex Víkend 2018!

Přilby POC nově v test centru

13. 6. 2018
Cyklista bez přilby je hazardér a blázen. Pokud ji zapomenete či nevlastníte, nezoufejte. Nově jsme vybavili půjčovnu 6 ks špičkových přileb POC. Vyzkoušet můžete modely Octal, Trabec a Tectal.

Tipy na cyklo trasy

6. 6. 2018
Chystáte se na kolo do Víru? V našem info centru se s vámi podělíme o tipy na trasy různých délek a obtížností. Trasy si můžete i stáhnout do telefonu či GPS navigace. Na webu brzy spustíme nabídku tras s filtrem obtížností.

Ostrý provoz poběží už tento víkend!

31. 5. 2018
Již tento víkend budou dveře Base Campu ve Víru otevřené od 9h do 18h. Přijďte se podívat, jak se nám podařilo zabydlet zázemí a jaký materiál je k zapůjčení na via ferraty a cyklo výlety.

Adrex Base Camp ve Víru

16. 5. 2018
Dne 1.6. 2018 zahajujeme oficiální provoz Adrex Base Campu ve Víru. Téměř roční fáze příprav je u konce a my Vás rádi uvítáme v nových prostorách. Zápůjčka kol, vybavení na via ferraty a řada dalších služeb je možná 7 dní v týdnu.

Káva v Bejzu

16. 5. 2018
Kola, helmy, brašny, sedáky, cepíny, pádla,...káva. K značkovému materiálu patří výběrová káva. Otevíračku nám provoní Trail Coffee, kterou u nás můžete ochutnat i zakoupit.

Opening Day

16. 5. 2018
On June 1st, 2018, at 9 AM, Adrex Base Camp will be officially opened in Vír. After nearly one-year-long preparation stage, we will be happy to see you in our new place. You can start booking bikes and via ferrata gear even now.

Otevíráme

15. 5. 2018
Dne 1. 6. 2018 v 9:00 zahajujeme oficiální provoz Adrex Base Campu ve Víru. Téměř roční fáze příprav je u konce a my Vás rádi uvítáme v nových prostorách. Rezervace kol a vybavení na via ferraty je možná již nyní.

Samorost 29 L

3. 5. 2018
Unikátní plně fukční dřevěná konstrukce horského kola Samorost je největším unikátem v Base Campu. Aktuálně je akátový rám osazen pevnou vidlicí a gravelovými plášti, ale lze jej vybavit i odpružením a plášti šíře 2,1". Exkluzivitu tohoto stroje dotváří komponenty Tune, Thomson, Gebhardt, Chromag a kola Cabtech. Cena samotného rámu činí 40tis. Kč.

RB Bandit 475 M

29. 3. 2018
Nejmenší Bandita má za sebou ateliérové focení. Decentní černo stříbrné ladění doplňuje jen kashima "hnědá" na kluzácích odpružení. V jeho případě padla volba na odpružení FOX doplněné oblímebým Eaglem. Předem odpovídáme na možné dotazy estétů: Ano, neoprenová ochrana teleskopické sedlovky se dá sundat;)

RB RX 52

1. 3. 2018
Štěrkové a lesní cesty, stejně jako rozbité "okresky" či "polňačky" budou doménou tohoto RBčka pro menší bikerky či kadety. Prudká stoupání zvládnou převody 2x11 (kazeta 11-32T není na fotce) namíchané od SRAMu, v opačném směru vás spolehlivě zabrzdí mechanické AVIDy, kokpit dodal Fizik a lehká kola zapletl Remerx. Na přání vám osadíme dámské či pánské sedlo a vyberete si typ…

SingleBe Gravel 54

1. 3. 2018
Pro milovníky ocelových rámů a designů Toma Kutína tu máme lahůdkový "štěrkolet" ve velikosti 54cm z trubek Reynolds a Dedacciai. Jednopřevodníkovou sadu SRAM s hydraulickými brzdami doplňují kola Fulcrum, barevný řetěz KMC, kultovní sedlovka Thomson a lehce gravelová řídítka Ritchey. Pro vaši testovací jízdu bude možné zvolit krom různých sedel a pedálů i jiné pláště - silniční, cyklokrosové i širší gravelové.…

RB Bandit 475 XL

1. 3. 2018
Je nám ctí v test centru přivítat další kousek RB Bandit. O odpružení se u něj starají nepřehlédnutelné komponenty DVO s možnostmi nastavení všeho možného i nemožného. Testovat budeme i novou povrchovou úpravu převodníku Gebhardt. Do svahů kolem Víru se nekompromisně zakousnou pláště Mitas Kratos 2,45" nazuté na širokých ráfcích Spank. Kokpit Chromag padne skvěle do ruky. Bikeři vyšších postav…

Nové komplety na zajištěné cesty

30. 1. 2018
Skalní terény ve Víru nabízí dvě lehčí zajištěné cesty. Půjčovna proto již nyní disponuje 20 komplety pro bezpečný pohyb na těchto ferratách. V nabídce je aktuálně 10 "dospělých" a 10 "dětský" setů od českého výrobce Rock Empire. Dle zkušenosti lezců lze volit celotělové úvazky, kombinaci sedák - prsák, případně jen sedák. Dětské přilby dodal Petzl.

Adrex Base Camp na veletrhu v Utrechtu

19. 1. 2018
Projekt našeho unikátního test centra a půjčovy jsme představili v minulých dnech v Holandsku. Díky organizaci Vysočina Tourism a provozovateli autokempu Na Kopci byl Adrex Base Camp prezentován v Utrechtu na veletrhu cestovního ruchu. Věříme, že příjemná atmosféra a komplexní služby najdou fanoušky i v zahraničí.  

Velo materiál k testování

11. 1. 2018
Adrex Base Camp je nezávislé test centrum, což znamená, že nejsme vázáni loajalitou k jedné značce, se kterou máme smlouvu. Vybíráme a nakupujeme to nejlepší, nejatraktivnější nebo také vše méně známé. V zimě na ledolezení, v létě na via ferraty a biky.

Quint Gravel 56

8. 1. 2018
Je libo gravel, cyklokros nebo silničku s kotoučovkami? Tímto Quintem otevíráme představení univerzálních "štěrkoletů", které nabídneme v 4 velikostech (od 4 značek) a pro které doporučíme v okolí Víru skvělé (resp. skvěle rozbité) cesty. Quint zaujme karbonovým rámem v decentním designu a kvalitními koly DT Swiss obutými do "otevřených galusek" Challenge Grifo.

NOVÁK 29er L

5. 1. 2018
Pokračujeme v prezentaci ocelových klasik. Tentokrát sportovní hardtail NOVÁK z materiálu Columbus Zona, který je vyroben metodou pájení na tupo mosaznou pájkou. Při pájení se na rozdíl od svařování netaví základní materiál, mosaz se na něj při teplotě okolo 790°C naváže díky povrchové difuzi. Klasiku doplňuje vidlice Marzocchi a komponety Thomson.

SingleBe Camo LTD 29er

3. 1. 2018
Technicky náročné traily i delší transfery v okolí Vírské přehrady si zamilujete s tímto ocelovým hardtailem SingleBe. Lehký a pevný 19" rám s robusními komponety a sadou Sram Eagle vás uchvátí nejen originálním designem od Toma Kutína, ale i skvělou geometrií. Příznivce otočného řazení potěší gripshift 1x12.

RB Bandit 475 L

20. 12. 2017
Představujeme postupně podrobné specifikace jednotlivých biků, které jsme postavili pro test centrum. Ve Víru již parkuje Bandit ve velikosti L, do jara jej doplní sourozenci v M a XL. Za zmínku stojí odpružení Manitou, méně známé pláště Onza, teleskopka s rozsahem až 200mm a nová sada Sram Eagle.  

Focení kol ve Víru

20. 11. 2017
Nová kola jsme sice nestihli nafotit za prosluněných říjnových dní, ale kouzlo místních cyklistických terénů zachycují i tak věrně. Fotografie Tomáše Tesaře nás budou provázet celou zimu. Společně se můžeme těšit na jarní zahájení provozu test centra. Fotogalerii budeme odkrývat na facebooku. Video ze zákulisí.

První oficiální představení projektu proběhlo v Brně

14. 11. 2017
Uplynulý víkend se návštěvníci festivalu SPORTLife dozvěděli na stánku podrobnosti o projektu Adrex Base Camp a jeho dalších plánech. "Nová" lokalita "Údolí sportu" přináší nemalá očekávání, což je pro náš realizační tým závazkem i výzvou.

Backcountry lyžování na Vysočině

19. 10. 2017
Již tuto zimu chceme nabídnout lyžařům zajímavé typy lyží. Atraktivní nám přijde backcountry pojetí klasického lyžování, pro které je na Vysočině vhodný terén. Měli byste zájem si u nás vyzkoušet modely Expedition a Explorer skin od Sportenu? Napište nám, pomůžete nám s výběrem a objednávkou.

Nové přírůstky do testovací flotily

12. 10. 2017
Základ bikového test centra tvoří celoodpružené Bandity od RB, které doplní ocelové hardtaily SingleBe a Novák, titanový TiWorks, karbonový Quint a exkluzivní dřevěný Samorost. Ve výrobě jsou i 3 gravel biky. V půjčovně nezapomeneme ani na dětská a dnes již "povinná" elektro kola.

Přijďte nás navštívit na brněnský SPORTLife

10. 10. 2017
Ve dnech 10. až 12. listopadu zde poprvé veřejně představíme projekt Adrex Base Campu ve Víru. Dozvíte se tu více o vizi, plánech a fungování, bude možné již rezervovat biky na testování. Těšíme se na Vás v pavilonu V u boulderové stěny.