6. 4. 2018

Adrex Base Camp na For Bikes

Cyklistická sezóna začíná pro neprofesionální nadšence táním sněhu v domácím bikovém revíru či najížděním kilometrů v teple na jihu, oprášením a servisem starého kola či výběrem a koupí nového náčiní, prvním závodem s mladými chrty či vyjížďkou s partičkou po zimě mírně obtloustlých kamarádů...nebo na veletrhu For Bikes v pražských Letňanech.
29. 3. 2018

RB Bandit 475 M

Nejmenší Bandita má za sebou ateliérové focení. Decentní černo stříbrné ladění doplňuje jen kashima "hnědá" na kluzácích odpružení. V jeho případě padla volba na odpružení FOX doplněné oblímebým Eaglem. Předem odpovídáme na možné dotazy estétů: Ano, neoprenová ochrana teleskopické sedlovky se dá sundat;)
1. 3. 2018

RB RX 52

Štěrkové a lesní cesty, stejně jako rozbité "okresky" či "polňačky" budou doménou tohoto RBčka pro menší bikerky či kadety. Prudká stoupání zvládnou převody 2x11 (kazeta 11-32T není na fotce) namíchané od SRAMu, v opačném směru vás spolehlivě zabrzdí mechanické AVIDy, kokpit dodal Fizik a lehká kola zapletl Remerx. Na přání vám osadíme dámské či pánské sedlo a vyberete si typ…
1. 3. 2018

SingleBe Gravel 54

Pro milovníky ocelových rámů a designů Toma Kutína tu máme lahůdkový "štěrkolet" ve velikosti 54cm z trubek Reynolds a Dedacciai. Jednopřevodníkovou sadu SRAM s hydraulickými brzdami doplňují kola Fulcrum, barevný řetěz KMC, kultovní sedlovka Thomson a lehce gravelová řídítka Ritchey. Pro vaši testovací jízdu bude možné zvolit krom různých sedel a pedálů i jiné pláště - silniční, cyklokrosové i širší gravelové.…
1. 3. 2018

RB Bandit 475 XL

Je nám ctí v test centru přivítat další kousek RB Bandit. O odpružení se u něj starají nepřehlédnutelné komponenty DVO s možnostmi nastavení všeho možného i nemožného. Testovat budeme i novou povrchovou úpravu převodníku Gebhardt. Do svahů kolem Víru se nekompromisně zakousnou pláště Mitas Kratos 2,45" nazuté na širokých ráfcích Spank. Kokpit Chromag padne skvěle do ruky. Bikeři vyšších postav…
30. 1. 2018

Nové komplety na zajištěné cesty

Skalní terény ve Víru nabízí dvě lehčí zajištěné cesty. Půjčovna proto již nyní disponuje 20 komplety pro bezpečný pohyb na těchto ferratách. V nabídce je aktuálně 10 "dospělých" a 10 "dětský" setů od českého výrobce Rock Empire. Dle zkušenosti lezců lze volit celotělové úvazky, kombinaci sedák - prsák, případně jen sedák. Dětské přilby dodal Petzl.  
19. 1. 2018

Adrex Base Camp na veletrhu v Utrechtu

Projekt našeho unikátního test centra a půjčovy jsme představili v minulých dnech v Holandsku. Díky organizaci Vysočina Tourism a provozovateli autokempu Na Kopci byl Adrex Base Camp prezentován v Utrechtu na veletrhu cestovního ruchu. Věříme, že příjemná atmosféra a komplexní služby najdou fanoušky i v zahraničí.  
11. 1. 2018

Co vše bude možné na kolech testovat?

Adrex Base Camp je NEZÁVISLÉ test centrum, což znamená, že nejsme vázáni loajalitou k jedné značce, se kterou máme smlouvu. Vybíráme a nakupujeme to nejlepší, nejatraktivnější nebo také vše méně známé. Do zahájení provozu sice ještě pár měsíců zbývá, nabídka testovacích komponentů se však již rozrůstá.
8. 1. 2018

Quint Gravel 56

Je libo gravel, cyklokros nebo silničku s kotoučovkami? Tímto Quintem otevíráme představení univerzálních "štěrkoletů", které nabídneme v 4 velikostech (od 4 značek) a pro které doporučíme v okolí Víru skvělé (resp. skvěle rozbité) cesty. Quint zaujme karbonovým rámem v decentním designu a kvalitními koly DT Swiss obutými do "otevřených galusek" Challenge Grifo.
5. 1. 2018

NOVÁK 29er L

Pokračujeme v prezentaci ocelových klasik. Tentokrát sportovní hardtail NOVÁK z materiálu Columbus Zona, který je vyroben metodou pájení na tupo mosaznou pájkou. Při pájení se na rozdíl od svařování netaví základní materiál, mosaz se na něj při teplotě okolo 790°C naváže díky povrchové difuzi. Klasiku doplňuje vidlice Marzocchi a komponety Thomson.
3. 1. 2018

SingleBe Camo LTD 29er

Technicky náročné traily i delší transfery v okolí Vírské přehrady si zamilujete s tímto ocelovým hardtailem SingleBe. Lehký a pevný 19" rám s robusními komponety a sadou Sram Eagle vás uchvátí nejen originálním designem od Toma Kutína, ale i skvělou geometrií. Příznivce otočného řazení potěší gripshift 1x12.
20. 12. 2017

RB Bandit 475 L

Představujeme postupně podrobné specifikace jednotlivých biků, které jsme postavili pro test centrum. Ve Víru již parkuje Bandit ve velikosti L, do jara jej doplní sourozenci v M a XL. Za zmínku stojí odpružení Manitou, méně známé pláště Onza, teleskopka s rozsahem až 200mm a nová sada Sram Eagle.  
20. 11. 2017

Focení kol ve Víru

Nová kola jsme sice nestihli nafotit za prosluněných říjnových dní, ale kouzlo místních cyklistických terénů zachycují i tak věrně. Fotografie Tomáše Tesaře nás budou provázet celou zimu. Společně se můžeme těšit na jarní zahájení provozu test centra. Fotogalerii budeme odkrývat na facebooku. Video ze zákulisí.
14. 11. 2017

První oficiální představení projektu proběhlo v Brně

Uplynulý víkend se návštěvníci festivalu SPORTLife dozvěděli na stánku podrobnosti o projektu Adrex Base Camp a jeho dalších plánech. "Nová" lokalita "Údolí sportu" přináší nemalá očekávání, což je pro náš realizační tým závazkem i výzvou.
19. 10. 2017

Backcountry lyžování na Vysočině

Již tuto zimu chceme nabídnout lyžařům zajímavé typy lyží. Atraktivní nám přijde backcountry pojetí klasického lyžování, pro které je na Vysočině vhodný terén. Měli byste zájem si u nás vyzkoušet modely Expedition a Explorer skin od Sportenu? Napište nám, pomůžete nám s výběrem a objednávkou.
12. 10. 2017

Nové přírůstky do testovací flotily

Základ bikového test centra tvoří celoodpružené Bandity od RB, které doplní ocelové hardtaily SingleBe a Novák, titanový TiWorks, karbonový Quint a exkluzivní dřevěný Samorost. Ve výrobě jsou i 3 gravel biky. V půjčovně nezapomeneme ani na dětská a dnes již "povinná" elektro kola.
10. 10. 2017

Přijďte nás navštívit na brněnský SPORTLife

Ve dnech 10. až 12. listopadu zde poprvé veřejně představíme projekt Adrex Base Campu ve Víru. Dozvíte se tu více o vizi, plánech a fungování, bude možné již rezervovat biky na testování. Těšíme se na Vás v pavilonu V u boulderové stěny.