Před časem jsme se pustili do velkých nákupů. Postupně pořizujeme cepíny a mačky od všech světových výrobců. Naší největší výhodou je právě ten fakt, že vybavení nakupujeme a nejsme tedy nikomu a ničím zavázáni. Každopádně ve Víru postupně vzniká největší a nejkomplexnější test centrum vybavení pro ledové lezení v Evropě, ve kterém si můžete každý jeden výrobek nejen osahat, ale při příznivém počasí dokonce vyzkoušet v praxi na zdejší ledové stěně.

V minulosti proběhla již velká řada různě kvalitních a objektivních testů ledových zbraní, ať už na internetu nebo v odborných časopisech. Koncept byl většinou velmi podobný, tedy že někdo z redakce zkoušel různé produkty a následně vydal svůj subjektivní pocit za obecně platný výsledek. U cepínů a maček ale platí stejně jako jinde, že co člověk, to názor. Navíc pokud žijete především z inzerce outdoorových firem, kterých je v České republice opravdu jen pomálu, pak si úplnou objektivitu často nemůžete ani dovolit. V Adrex Base Campu necháme hodnocení na vás. Naším hlavním cílem totiž není vydávání žebříčků a recenzí. V první řadě nám jde o to, abyste si u nás vybrali cepíny a mačky, které vám opravdu sednou do ruky a na nohu a se kterými si budete ledové lezení opravdu užívat. Jaké si nakonec vyberete, kde si je koupíte a za kolik, to je jen a jen na vás. My si vás “zkasírujeme” jen za běžné půjčovné, které byste zaplatili i jinde.

Aktuální nabídku tvoří značky Austri Alpin, Black Diamond, Cassin, Climbing Technology, Edelrid, Grivel, Ice Rock, Petzl, Rock Empire, Singing Rock a Stubai. Máte-li tip na další kousky, dejte nám vědět.

Test centrum v Adrex Base Campu je zatím v plenkách, ale již letošní zima ukáže, zda je tento evropsky unikátní koncept životaschopný a zda naplní naše velká očekávání. Vše má samozřejmě z části v rukou matka příroda, která snad umožní spolku Ledová stěna Vír zaledování vírské stěny, stejně jako v předchozích deseti letech. Rezervaci na stěně vám můžeme zařídit. Každopádně pokud budete mít cestu kolem, zastavte se za námi. Klidně jen na kus řeči. Budete vítáni :-)