Adrenalin na komíně

20. 11. 2023
Vír je znám v lezecké komunitě ledovou stěnou, via ferratymi i cestami pro sportovní lezení. Nově budeme lezecky využívat i komín v bývalém průmyslovém areálu, který k vertikálním zážitkům jednoznačně vybízí!

Testování ferrata setů

2. 9. 2022
Via ferraty coby zajištěné cesty v těžkém skalnatém terénu jsou oblíbeným zpestřením výletů a horských túr. Kdo jezdí často, má většinou vlastní výbavu. Kdo s ferratami začíná nebo vyrazí jednou za rok, využívá služeb půjčoven. Je ale někde možnost vyzkoušet různé typy a značky úvazků?

Jak si vybírá cepíny Stoupa, Tráva a Miri

24. 2. 2021
Souhra náhod, v níž tahal za nitky neposedný filmař, ideový vůdce horolezeckého filmového fesťáku v Teplicích nad Metují a kutil všeho druhu Pítrs Kašpar, nás dostala do víru ledového lezení ve Víru. Nečekaně se ukázalo, že ledová stěna poskytuje překvapivě dobré podmínky pro "blbnutí" a v nedalekém adrexáckém base campu na nás čekala hromada hraček.

Test centrum ledových zbraní hlásí OTEVŘENO

11. 2. 2021
Ať už do Víru pojedete na ledovou stěnu, nebo budete mít jen náhodnou cestu kolem, návštěvu Adrex Base Campu si určitě nenechte ujít. Nikde jinde nenajdete cepíny a mačky všech světových výrobců v jednom regálu vedle sebe, navíc důmyslně postaveném tak, abyste mohli i v teple půjčovny zkoušet, jak vám geometrie cepínů a tvar maček sedí. Vše si následně můžete…

Na sněžnicích přes sněhové pláně

20. 1. 2021
Láká vás toulání přes zaváté pláně Vysočiny, ale nemáte backcountry, skialpové ani OAC "chodící" lyže? Zkuste technicky nenáročné sněžnice. Do půjčovny jsme doplnili 2 páry od zavedených značek!

Půjčovné pro skupiny letos výhodněji

18. 3. 2020
Novinek připravujeme na letošní rok ve Víru hodně. První drobnou změnou je "skupinové půjčovné". Na kola či ferraty můžete s rodinkou či přáteli vyrazit s vývabou od nás výhodněji.

Via ferraty jsou téměř celoročním sportem

26. 9. 2019
Začátkem září opadl prázdninový nával na ferratách ve Víru, o to hezčí zážitky tak nyní nabízí návštěvníkům, kteří nechvátají a užívají si výhledy na měkkým podzimním sluncem nasvícené skály a přehradu.

Unikátní test centrum a půjčovna ledových zbraní

28. 1. 2019
Od soboty se může malá obec Vír na Českomoravské vrchovině pochlubit dalším evropským unikátem! Po dvou letech příprav jsme totiž konečně otevřeli jediné opravdu nezávislé test centrum ledových zbraní v Evropě!

Test centrum ledových zbraní

19. 10. 2018
Před časem jsme se pustili do velkých nákupů. Postupně pořizujeme cepíny a mačky od všech světových výrobců. Naší největší výhodou je právě ten fakt, že vybavení nakupujeme a nejsme tedy nikomu a ničím zavázáni. Každopádně ve Víru postupně vzniká největší a nejkomplexnější test centrum vybavení pro ledové lezení v Evropě, ve kterém si můžete každý jeden výrobek nejen osahat, ale…

Otevíráme

15. 5. 2018
Dne 1. 6. 2018 v 9:00 zahajujeme oficiální provoz Adrex Base Campu ve Víru. Téměř roční fáze příprav je u konce a my Vás rádi uvítáme v nových prostorách. Rezervace kol a vybavení na via ferraty je možná již nyní.

Nové komplety na zajištěné cesty

30. 1. 2018
Skalní terény ve Víru nabízí dvě lehčí zajištěné cesty. Půjčovna proto již nyní disponuje 20 komplety pro bezpečný pohyb na těchto ferratách. V nabídce je aktuálně 10 "dospělých" a 10 "dětský" setů od českého výrobce Rock Empire. Dle zkušenosti lezců lze volit celotělové úvazky, kombinaci sedák - prsák, případně jen sedák. Dětské přilby dodal Petzl.