Až mlha zahalí údolí Svratky, lezcům začnou zábst prsty, bikeři budou klouzat na trailech a turistům poteče do pohorek, zatopíme v bejzu v kamnech a nahřejeme kafe mašinu. Když uvidíte kouř z komína, stavte se. Přečteme všechny knížky na polici:)

Během víkendových přeháněk posloužil bejz jako azyl pro kolemjdoucí i návštěvníky ferrat čekající na "okno na radaru". Byl to podnět k zamyšlení nad podobou odpočinkové zóny. Tepelná pohoda je základ a tak se můžete v brzké době těšit na velká kamna na dřevo, které doplní sálavé infrapanely. Teplé nápoje umíme. Hudba se dá pustit přes zesík do velkých repro beden. Sportovní přenosy či tématické filmy promítneme na velké televizi. Nabídka četby skýtá několik známých titulů Radka Jaroše. a pěkně zpracovanou knížku Vír v údolí Svratky, které jsou v bejzu i k prodeji. Děti mohou trénovat na slackline či zkoušet přilnavost plášťů kol na dlažbě;) Cyklo nadšenci mohou nahlédnout pod ruce mechanikovi v naší "openspace" dílně. Ledolezcům jsme instalovali osvědčenou konstrukci na testování cepínů. Je toho dost, ale určitě je prostor na doladění.

Dovybavení odpočinkového koutku

Jelikož se nacházíme ve staré továrně, chceme prostory vybavovat v maximální míře "stylově". Což např. obnáší repasování původních svítidel, dveří, oken,... Totéž platí o nábytku a doplňcích. Dáváme tomu čas.

Co bychom využili:

  • knihy o horách, sportu nebo o Víru a historii regionu, popř. kultovní dětské tituly
  • gramofon a vinylové LP desky
  • zachovalá křesla či pohovku
  • stolek konferenční či hrací
  • šachy, člověče nezlob se apod.
  • čtecí lampa
  • zachovalý kusový koberec

Pokud se vám na něco z toho doma práší, pošlete nám nabídku na abc@adrex.cz nebo se tu zastavte. Díky za pomoc. Továrna Vír zvolna ožívá!