Klouže to. Spadané listí, blátíčko, vhko, slizko, námraza či ledík vyžadují od nezmarů za řídítky zvýšenou opatrnost, méně agresivní průjezdy zatáčkami, permanentní soustředění a dovednosti po vzoru mistrů cyklokrosařů. Základním předpokladem je však jako u auta vhodné obutí. Poradíme Vám.

Test centrum a půjčovna Adrex Base Camp ve Víru nabízí a využívá gravel biky celoročně a tak i zde je možné některé typy plášťů vyzkoušet. Po domluvě si lze zapůjčit celé kolo nebo v případě kompatibility jen přední a zadní kolo či jen pláště.

Pro "zimní" období nazouváme speciální hrubší vzorek s většími rozestupy výstupků, který "podrží" a má lepší samočistící schopnosti. Pokud však nejezdíte jen v terénu, lze kompromisně nakombinovat s méně agresivním vzorkem, který lépe pojede na tvrdém podkladu a nebude se tak rychle sjížďet. Pokud koketujete s CX závody, držte se rozměru do 33 mm. Stejně tak je dobré vědět maximální šíři, kterou rám a vidlice pojmou.

V aktuální nabídce máme tyto pláště:

  1. Vittoria Terreno Wet 40-622
  2. Vittoria Terreno Mix 40-622
  3. WTB Resolute 700x42c TSC Light (2 ks)
  4. Mitas X - SWAMP 700 x 33C Tubeless Supra Black
  5. Mitas X - FIELD 700 x 33C Tubeless Supra Black
  6. Mitas X - ROAD 700 x 33C Tubeless Supra Black
  7. Challenge Gravel Grinder Race 700x38 Brown/BL (2 ks)
  8. Challenge Strada Bianca Race 700x33 (2 ks)
  9. Challenge Elite Open 700x25 (2 ks)

Další značky, které vám můžeme objednat: Continental, Maxxis, Onza, Kenda, Panaracer, Michelin, Pirelli a Tufo. Pro použití v půjčovně není vhodná konverze na bezdušový systém, ale koncovým zákazníkům "bezduše" doporučujeme a rádi vyrobíme:)