Veřejné servisní místo u bejzu

5. 11. 2023
Cyklisté jsou u nás vždy vítáni. Ve dnech, kdy jim nemůžeme nabídnout servisní služby v Adrex Base Campu, mohou od letošního srpna alespoň využit venkovní servisní místo vybavené stojanem, základním nářadím a profesionální pumpou.

Nová kola a levnější půjčovné

14. 7. 2022
Znáte tradiční americkou značku kol MARIN? My ji sledujeme od pionýrských dob "mountainbikingu" a s potěšením ji nyní zařazujeme do naší půjčovny a testcentra. Na začátek jsme vybrali dostupnějí modely, které nám umožní snížit půjčovné.

Dětská kola Beany k vyzkoušení i prodeji

8. 12. 2021
Když při výběru dětského kola zadáte do vyhledávače "lehké", určitě narazíte na mladou českou značku Beany. Vedle zimní výbavy na sjezdovky se pečlivě věnují stavbě kol. Gramy dolů většinou znamenají výrazný nárůst ceny, což u Beany díky vhodnému výběru komponentů až tak neplatí.

Hledaná kola

4. 11. 2021
Pravděpodobnost, že se najdou ukradená kola, je mizivá, ale naděje existuje. Proto o nich informujeme na více místech. Nových kol je stále na trhu nedostatek, tak bazarový i "černý" trh kvetou. Pokud vám budou nabídnuty, prosíme o informaci.

Adrex Base Camp + Traily Vír + Qayron

24. 5. 2021
Vítáme nově na základně ve Víru českou značku kol Qayron. Kola jsou tento rok nedostatkovým zbožím. V bejzu jsme neplánovaně o 3 kousky přišli. Hledali jsme, čím bychom doplnili naši nabídku. A našli sympatickou domácí značku.

Svět očima oceláků

21. 3. 2021
Máte rádi originální nekonfekční kola stejně jako my v bejzu? Zakázková výroba rámů, designů i osazení má mnoho podob a přístupů. Vyzpovídali jsme tvůrce oblíbených "ocelových značek", jak to u nich vypadá před novou cyklo sezónou. A jednoho známého ridera, kterak k oceláku přišel.

Jak obout gravela na zimu?

23. 11. 2020
Klouže to. Spadané listí, blátíčko, vhko, slizko, námraza či ledík vyžadují od nezmarů za řídítky zvýšenou opatrnost, méně agresivní průjezdy zatáčkami, permanentní soustředění a dovednosti po vzoru mistrů cyklokrosařů. Základním předpokladem je však jako u auta vhodné obutí. Poradíme Vám.

Jak pečujete o svoje kolo?

26. 10. 2020
Přístup cyklistů v péči o kolo se velmi různí, ale základní zásady údržby jsou pro všechny stroje stejné. Pokud nepatříte mezi řešiče/leštiče/domaladiče a jste přešťastní, když vyšetříte čas na samotné ježdění, je dobré občas zavítat do servisu. Nyní nastává ten nejlepší čas!

Výprodej elektro kol 2020

21. 9. 2020
Chcete si koupit kolo ještě v letošním roce, ale nabídka skladových kusů je již velmi prořídlá? Mrkněte na seznam test biků z Adrex Base Campu. Kola jsou dobře zajetá a oservisovaná. Navíc nemusíte smutnit nad první titěrnou oděrkou;)

Pan cyklista jezdí dole bez nebo…???

26. 6. 2020
Elektrokola se stala svébytným odvětvím cyklistiky. Ať jezdíte městskou džunglí do práce nebo drtíte enduro tratě, mají kola s dopomocí "pod zadkem" své příznivce. Adrex Base Camp chce coby test centrum ležící v náročném kopcovitém terénu nabídnout zajímavá srovnání pohonů.

Adrex Bike Days

27. 5. 2020
Ve Víru bikujeme celý rok. V létě ale pro návštěvníky chceme nabídnout něco navíc. Druhý ročník "bikových dnů" přinese opět rozšířenou nabídku testovacích kol, společné vyjížďky, trénink na skill zóně i soutěže a workshopy.

Havlův trail dnes oficiálně otevřen

1. 5. 2020
Prvomájový průvod dnes ve Víru k vidění nebyl. Pár barevných dresů se ale v lese u Havlů prohánělo. Otevíračka prvního kopaného trailu bohužel nemohla proběhnout jako společenská událost, ale bikeři se i tak dobře bavili.

Lehká dětská kola Beany nově v Adrex Base Campu

20. 4. 2020
Když jsme otevírali test centrum a půjčovnu ve Víru, chtěli jsme prezentovat kvalitní české značky a menší výrobce. Ne u všech produktů je to ale reálné. S o to větším potěšením hlásíme, že v segmentu dětských kol ze svých priorit slevovat nemusíme.

Giant Trance E+

9. 4. 2020
První letošní zásadní bikovou novinkou v test centru jsou dva stroje Giant Trance E+, tedy trailové elektro mašiny s osvědčeným systémem odpružení Maestro a skvělou výbavou. Srovnávat tak u nás můžete motory Shimano (Ghost, Rock Machine), Yamaha (Giant) a brzy i nový Bosch (Scott).

Půjčovné pro skupiny letos výhodněji

18. 3. 2020
Novinek připravujeme na letošní rok ve Víru hodně. První drobnou změnou je "skupinové půjčovné". Na kola či ferraty můžete s rodinkou či přáteli vyrazit s vývabou od nás výhodněji.

Zrychlit či nezrychlit? Toť otázka!

17. 3. 2020
Diskuse na téma "elektro kolo" či jeho využití na trailech narůstá na intenzitě. Argumenty zarytých odpůrců i zastánců mají svou logiku a řešíme spíše otázky etiky, resp. lidské slušnosti a tolerance. Názorové nůžky se ještě více rozevírají v problematice tuningu, tedy odblokování rychlostního omezovače dopomoci.

Jedeme na For Bikes

30. 1. 2020
Poslední roky se nám zalíbilo setkání s cyklistickou veřejností na výstavišti v Letňanech. A tak i letos v březnu převezeme část Adrex Base Campu do Prahy a budeme vás lákat za zážitky...kam jinam než do Víru.

Traily Vír – nové možnosti pro bikery

3. 12. 2019
Adrex Base Camp slouží jako zázemí pro cyklisty, lezce a turisty již druhým rokem. Zavítat k nám můžete každý den. Na webu nabízíme tipy na trasy v okolí Víru. Od jara budete moci bikovat i na novém kopaném "Havlově Trailu" v soukromém lese nad vsí.

Adrex Bike Days – časovka na Zubštejn

9. 8. 2019
Zakládáme ve Víru novou tradici, takovou cyklistickou "pakárnu", měřený výšlap z Autokempu na Kopci na zříceninu hradu Zubštejn. Kdo nevyjede, tlačí. Bojuje s časem a svojí hlavou. Bolí to. Radost.

K.O.M. Zubštejn

18. 7. 2019
Pro všechny "chrty", "prestižáky" a "sledovače budíků" tu máme výzvu v podobě virtuálního "závodu" z kempu na zříceninu hradu Zubštejn.

Adrex Bike Days

14. 6. 2019
Testovací dny s mnoha zajímavými cyklistickými značkami, společnými vyjížďkami v okolí Víru a pohodou v kempu.

Nová skill zóna ve Víru

27. 5. 2019
Chcete vypilovat základní techniku jízdy na biku? Tréninkový plácek v Ledničkách ve Víru je vám k dispozici. Není to sice "Vysočina Aréna", ale stabilitu, práci s těžištěm či nájezd na překážku si tu bezpečně vyzkoušíte.

Povedený konstruktérský počin ZaikBike nově v test centru

10. 5. 2019
Nejen pro cyklisty, ale pro všechny lidi s otevřenou myslí je v test centru nově možnost vyzkoušet vpravdě unikátní kolo, resp. tříkolku značky ZaikBike. Ryze český projekt Adama Schneidera se po 9 letech skromného vývoje a testování přerodil z ideového návrhu pro bakalářskou práci v produkt připravený pro každodenní nasazení.

Bikové novinky 2019

5. 3. 2019
Veletrh ForBikes otevře brány cyklistickým nadšencům koncem března. A my již víme, jaké bikové novinky na našem stánku uvidíte. Stavte se v hale 1A.

Odrážedla Funny Wheels u nás k vyzkoušení i prodeji

5. 10. 2018
Base Camp myslí i na děti. Do stálé nabídky doplňujeme parádní "rostoucí" odrážedla od českého výrobce Funny Wheels. Do unikátního výčtu materiálů rámů kol tak přidáváme plast;), který však uveze dle certifikace i "dospěláka".

Prodej kol 2018

2. 10. 2018
Test biky máme v provozu jen krátce a jsou minimálně jeté. Bez problémů je můžeme nasadit na sezónu 2019. Nicméně pokud se některé z kol, rámů či komponentů přes zimu prodá, nahradíme je nějakou novinkou. V případě zájmu lze kompatibilní komponenty mezi biky "proházet". Na dřevěných a ocelových rámech nelze očekávat výraznější vývojové změny a tak primárně nabízíme k prodeji…

Na mapování bikových terénů máme profíky

8. 8. 2018
Jirka Fikejz přijal pozvání do Base Campu a pomohl nám zmapovat vhodné cesty pro gravel biky, což je u nás nová a progresivní disciplína. V test centru věnujeme gravelům, cyklokroskám a hardtailům extra pozornost.

Test víkend s Rock Machine

27. 6. 2018
Půjčovnu kol ve Víru rozšiřujeme v brzké době o 3 dětská a 2 elektro kola Rock Machine. Aby jste mohli vyzkoušet i další její modely, přivezeme v na víkend 28. až 29. 7. navíc deset kol této značky.

Přilby POC nově v test centru

13. 6. 2018
Cyklista bez přilby je hazardér a blázen. Pokud ji zapomenete či nevlastníte, nezoufejte. Nově jsme vybavili půjčovnu 6 ks špičkových přileb POC. Vyzkoušet můžete modely Octal, Trabec a Tectal.

Tipy na cyklo trasy

6. 6. 2018
Chystáte se na kolo do Víru? V našem info centru se s vámi podělíme o tipy na trasy různých délek a obtížností. Trasy si můžete i stáhnout do telefonu či GPS navigace. Na webu brzy spustíme nabídku tras s filtrem obtížností.

Otevíráme

15. 5. 2018
Dne 1. 6. 2018 v 9:00 zahajujeme oficiální provoz Adrex Base Campu ve Víru. Téměř roční fáze příprav je u konce a my Vás rádi uvítáme v nových prostorách. Rezervace kol a vybavení na via ferraty je možná již nyní.

Samorost 29 L

3. 5. 2018
Unikátní plně fukční dřevěná konstrukce horského kola Samorost je největším unikátem v Base Campu. Aktuálně je akátový rám osazen pevnou vidlicí a gravelovými plášti, ale lze jej vybavit i odpružením a plášti šíře 2,1". Exkluzivitu tohoto stroje dotváří komponenty Tune, Thomson, Gebhardt, Chromag a kola Cabtech. Cena samotného rámu činí 40tis. Kč.

RB Bandit 475 M

29. 3. 2018
Nejmenší Bandita má za sebou ateliérové focení. Decentní černo stříbrné ladění doplňuje jen kashima "hnědá" na kluzácích odpružení. V jeho případě padla volba na odpružení FOX doplněné oblímebým Eaglem. Předem odpovídáme na možné dotazy estétů: Ano, neoprenová ochrana teleskopické sedlovky se dá sundat;)

RB RX 52

1. 3. 2018
Štěrkové a lesní cesty, stejně jako rozbité "okresky" či "polňačky" budou doménou tohoto RBčka pro menší bikerky či kadety. Prudká stoupání zvládnou převody 2x11 (kazeta 11-32T není na fotce) namíchané od SRAMu, v opačném směru vás spolehlivě zabrzdí mechanické AVIDy, kokpit dodal Fizik a lehká kola zapletl Remerx. Na přání vám osadíme dámské či pánské sedlo a vyberete si typ…

SingleBe Gravel 54

1. 3. 2018
Pro milovníky ocelových rámů a designů Toma Kutína tu máme lahůdkový "štěrkolet" ve velikosti 54cm z trubek Reynolds a Dedacciai. Jednopřevodníkovou sadu SRAM s hydraulickými brzdami doplňují kola Fulcrum, barevný řetěz KMC, kultovní sedlovka Thomson a lehce gravelová řídítka Ritchey. Pro vaši testovací jízdu bude možné zvolit krom různých sedel a pedálů i jiné pláště - silniční, cyklokrosové i širší gravelové.…

RB Bandit 475 XL

1. 3. 2018
Je nám ctí v test centru přivítat další kousek RB Bandit. O odpružení se u něj starají nepřehlédnutelné komponenty DVO s možnostmi nastavení všeho možného i nemožného. Testovat budeme i novou povrchovou úpravu převodníku Gebhardt. Do svahů kolem Víru se nekompromisně zakousnou pláště Mitas Kratos 2,45" nazuté na širokých ráfcích Spank. Kokpit Chromag padne skvěle do ruky. Bikeři vyšších postav…

Velo materiál k testování

11. 1. 2018
Adrex Base Camp je nezávislé test centrum, což znamená, že nejsme vázáni loajalitou k jedné značce, se kterou máme smlouvu. Vybíráme a nakupujeme to nejlepší, nejatraktivnější nebo také vše méně známé. V zimě na ledolezení, v létě na via ferraty a biky.

Quint Gravel 56

8. 1. 2018
Je libo gravel, cyklokros nebo silničku s kotoučovkami? Tímto Quintem otevíráme představení univerzálních "štěrkoletů", které nabídneme v 4 velikostech (od 4 značek) a pro které doporučíme v okolí Víru skvělé (resp. skvěle rozbité) cesty. Quint zaujme karbonovým rámem v decentním designu a kvalitními koly DT Swiss obutými do "otevřených galusek" Challenge Grifo.

NOVÁK 29er L

5. 1. 2018
Pokračujeme v prezentaci ocelových klasik. Tentokrát sportovní hardtail NOVÁK z materiálu Columbus Zona, který je vyroben metodou pájení na tupo mosaznou pájkou. Při pájení se na rozdíl od svařování netaví základní materiál, mosaz se na něj při teplotě okolo 790°C naváže díky povrchové difuzi. Klasiku doplňuje vidlice Marzocchi a komponety Thomson.

SingleBe Camo LTD 29er

3. 1. 2018
Technicky náročné traily i delší transfery v okolí Vírské přehrady si zamilujete s tímto ocelovým hardtailem SingleBe. Lehký a pevný 19" rám s robusními komponety a sadou Sram Eagle vás uchvátí nejen originálním designem od Toma Kutína, ale i skvělou geometrií. Příznivce otočného řazení potěší gripshift 1x12.

RB Bandit 475 L

20. 12. 2017
Představujeme postupně podrobné specifikace jednotlivých biků, které jsme postavili pro test centrum. Ve Víru již parkuje Bandit ve velikosti L, do jara jej doplní sourozenci v M a XL. Za zmínku stojí odpružení Manitou, méně známé pláště Onza, teleskopka s rozsahem až 200mm a nová sada Sram Eagle.  

Focení kol ve Víru

20. 11. 2017
Nová kola jsme sice nestihli nafotit za prosluněných říjnových dní, ale kouzlo místních cyklistických terénů zachycují i tak věrně. Fotografie Tomáše Tesaře nás budou provázet celou zimu. Společně se můžeme těšit na jarní zahájení provozu test centra. Fotogalerii budeme odkrývat na facebooku. Video ze zákulisí.

Nové přírůstky do testovací flotily

12. 10. 2017
Základ bikového test centra tvoří celoodpružené Bandity od RB, které doplní ocelové hardtaily SingleBe a Novák, titanový TiWorks, karbonový Quint a exkluzivní dřevěný Samorost. Ve výrobě jsou i 3 gravel biky. V půjčovně nezapomeneme ani na dětská a dnes již "povinná" elektro kola.