Aktivity

Paragliding

Seznamovací kurz paraglidingu je prvním krůčkem k tomu, jak se naučit létat. Jde o velmi zábavnou formu sportovně prožitého dne, při které se seznámíte s naprostými základy paraglidingového létání. Budete-li plnit pokyny instruktorů, povede se vám vznést se kousek nad zem a sletět louku. Pokud zvolíte dvoudenní variantu kurzu, čekají vás první lety, manévry nad zemí i nácvik přistání.

Lokalita vhodná pro začátečníky

Javorův kopec, který jsme pro nácvik vybrali, je mezi paraglidisty dobře známou “startovačkou”. Jižně orientovaný terén s převýšením 80 m je využitelný termicky až překvapivě často. Nevhodné povětrnostní podmínky mohou přesto kurzu vystavit „červenou“. Zkušený tým instruktorů Fénix Paragliding každopádně udělá maximum pro váš bezpečný letový zážitek!

Eva Samková a Tomáš Kraus ve Víru

Pořad České televize Českem nejen za sportem zavítal i k nám do Víru. Kromě slaňování z Karasína s Radkem Jarošem a bikové projížďky po trailech jsme s instruktorem Kryštofem Klimparem nabídli Evce a Tomášovi i možnost vyzkoušet první paraglidové krůčky. Mrkněte na jejich pokusy. Stejný kopec, instruktáž a materiál čeká i vás.

Celý pořad z Vysočiny si můžete přehrát na iVysílání ČT. Paragliding na Javorově kopci začíná na stopáži 12:10 a končí 18:00:)

Javorův kopec za slabého větru