Vír a jeho bezprostřední okolí je jako stvořené pro cyklistiku a MTB. Zatímco pro silniční kola vznikla během posledních několika let vcelku slušná infrastruktura, horská kola jsou stále trochu opomíjena.

Plánované trasy

Jedním z hlavních cílů našeho projektu je právě vyznačení nejzajímavějších tras pro MTB a vybudování dnes velmi populárních singltreků, které uspokojí i dobrodružnější povahy. V současné době také jednáme s výrobci a dovozci specializovaných kol o vytvoření unikátního test centra bikových speciálů.

Jedinečné výhledy

Asi nejkrásnější projížďka na kole začíná přímo na vírské hrázi, odkud se dejte po pravobřežní komunikaci směrem na obec Dalečín. Cesta nabízí takřka po celou dobu jedinečné výhledy na vírskou přehradu a je určena výhradně pro pěší turisty a cyklisty.

Nádherná příroda

Z Dalečína pak pokračujte směrem na Veselí, Hluboké, Korouhvici a po 23 kilometrech se vrátíte zpět na místo startu, tedy na hráz v obci Vír. Svým způsobem ale vůbec nezáleží na směru, kterým se z Víru vydáte, protože nádhernou přírodu tady najdete všude kolem.