Mrazivé dny a hlavně noci udělaly radost lezecké komunitě. Při těchto podmínkách je možné ve Víru zaledovávat skalní stěnu Malou a Velkou věž naproti továrně. V následujících dnech tak bude u Svratky pod hrází opět rušno.

Ledová stěna dnes zahájila provoz. Termíny pro lezení jsou vypsané až do 26.12. Pak si s ohledem na plusové teploty dá pravděpodobně pauzu a bude se chystat na 7.1., kdy je ohlášeno MČR na rychlost Vírský cepín. Provozovatel, kterým je spolek Ledová stěna Vír, vypsal již tradiční časy pro rezervace i s atraktivním večerním lezením: 9:00-12:30, 13:00-16:30, 17:00-20:30. Kapacita je nyní nastavena na 10 lezeckých cest s pověšenými lany, což uspokojí v celkovém množství vždy 20 lezců pro daný "turnus". Míst je málo, s rezervací neváhejte!

Do Víru vás také zvou naši ambasadoři Aneta Loužecká, která zde testovala různé hroty cepínů Ice Rock pro světové poháry i závodila na rychlost, a Radek Jaroš, jenž navštěvuje ledovou stěnu od prvopočátku a do bejzu pověsil své historické motyky.

Kompletní nabídka testcentra ZDE. Ledu ZDAR!