Úvodní stránka > Další sporty > Kola, BMX, MTB > Xterra v Prachaticích se bude vracet k drsné klasice

Xterra v Prachaticích se bude vracet k drsné klasice

Odkaz : www.xterra.cz.

Letos se poprvé podívají závodníci Českého poháru Xterra do Prachatic. Centrum závodu, druhé depo a cíl budou přímo na historickém náměstí v Prachaticích, ale zbytek trasy je naplánován po drsné přírodě Šumavského podhůří.

„Naším cílem je připravit pro závodníky pořádnou Xterru na klasické trati a v nádherném horském prostředí v okolí tohoto malebného jihočeského města.“ Říká Michal Piloušek mladší, šéf organizačního výboru.

Plavání se uskuteční v nejvýše položeném rybníku v ČR - Křišťanovickém, odtud trať horského kola zavede závodníky na různá zajímavá místa. Bude se projíždět po historické Zlaté stezce, po které se ve středověku vozila sůl z Německa, projede se okolo hraničního opevnění z 30. let 20. století, neminete ani Rohanovské skály a samozřejmě vás neochudíme o stoupání na nejvyšší horu Šumavského podhůří - Libín (1095 m.n.m.). Běh bude stejně tak zajímavý, uskuteční se v okolí Dubového vrchu, proběhne i po vyhlídkové trase po hřebenu a bude rozdělen do dvou okruhů.

Ideální podmínky a servis bude na trase doplňovat i více občerstvovacích stanic než je zvykem. Tři na kole a dokonce čtyři na běhu. Bude možno si na nich také vypůjčit nářadí či duše, jak je zvykem na cyklomaratonech. V cíli bude čekat pivečko a hustá šumavská gulášovka, v místním bazénu zdarma sprchy a mytí kol a v neposlední řadě večerní koncert skupiny Parkán. Pro ty, kteří si netroufají na celou Xterru bude připravena Xterra Easy o objemech 300 m plavání, 12 km kolo a 4 km běh nebo Xterra Relays - štafety. „Pokud sebou závodníci přivezeou děti, máme pro ně připraveny závody v běhu na prachatickém náměstí. Jednoduše se snažíme připravit den, ve kterém si každý triatlonista najde to své,“ doplňuje informace o programu Piloušek.

Závodit se bude v sobotu 19. června. Přihlášky, časový harmonogram, plánek trasy a další informace najdete na webu www.xterra.cz.

Adrex.cz (9.6.2010) | přečteno: 668x | komentáře: 0

Komentáře k článku

přidejte komentář

Dosud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

 

Přidejte komentář


Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete (39.1 + 31.5) *